Briju - Stara Kablownia

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 21:00
Sobota 9:00 - 21:00
Niedziela handlowa 10:00 - 20:00

Briju to polska firma założona w 1920 roku przez Jana Piotrowskiego. Prowadzona do dzisiaj dzięki pasji i uporowi przez czterech braci, wnuków założyciela. Technika tradycyjnego jubilerstwa przekazywana w Briju z pokolenia na pokolenie widoczna jest w każdym szczególe ręcznie produkowanej biżuterii. Briju to marka, której historia sięga teraźniejszości. Tradycja, która dostosowała się do czasów współczesnych i znak charakteru, który dostraja się do różnych gustów i upodobań. Pasja i umiejętności tworzenia biżuterii, która aspiruje do doskonałości.

Precyzja wykonania i autorskie, oryginalne wzornictwo sprawiają, że każdy wzór jest ponadczasowy. Otwarci na inspiracje tworzymy biżuterię o charakterystycznej dla Briju formie zadowalając tym samym najbardziej wyszukany gust naszych klientów. Każdy nowy wzór zaczyna swoje życie od projektu. Wszystkie pomysły przelewamy na papier i analizujemy w szerokim gronie, a te najbardziej obiecujące wizualizujemy, korzystając z programów trójwymiarowych. Na tym etapie dopracowywane są detale, a nieskrępowana wymiana pomysłów między projektantami i złotnikami pozwala na połączenie sztuki i technologii. Prototypy wykonują drukarki 3D. Stawiamy na dokładność i precyzję, dlatego o ostatecznym kształcie i rozwiązaniach technicznych decydują doświadczeni złotnicy i jubilerzy. Punktem wyjścia są używane przez nas najwyższej jakości stopy metali szlachetnych. W nich wykwalifikowani seterzy oprawiają najlepsze okazy kamieni. To trudny i wymagający etap, ale dający niepowtarzalny efekt. Dopełnieniem całości jest wypolerowany, lustrzany połysk powierzchni biżuterii. Tylko najlepsze sztuki uzyskują akceptację kontroli jakości i mogą trafić w ręce klienta.

Czujemy się kontynuatorami sztuki złotniczej dawnych mistrzów. Wzbogacamy tradycję o współczesną technologię. Tworzymy z pasją. Poszerzamy umiejętności, podejmując każde nowe wyzwanie. Aby gotowy produkt trafił na sklepowe półki musi wcześniej przejść przez ponad 20 etapów pracy na produkcji! Do najbardziej skomplikowanych etapów przy produkcji biżuterii należą zakuwanie kamieni i odlewanie. Ich technologia stanowi indywidualne know-how przedsiębiorstwa. Cały proces produkcji gotowego wyrobu zajmuje łącznie około 3 tygodni. Dla nas najważniejszym procesem przy produkcji biżuterii jest zaprojektowanie nowego modelu. Bez odpowiedniego pomysłu nie moglibyśmy przejść do pozostałych etapów.