Bracia mniejsi, ukochani, ulubieni, zawsze cieszą się na widok swoich właścicieli. Są wierni i oddani, pozostają w naszej pamięci na całe życie. Bo któż nie pamięta swoich ukochanych kociaków, piesków, a może i ulubionych rybek. 25 maja w Centrum Handlowym Stara Kablownia odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, z okazji Światowego Dnia Praw Zwierząt.

22. maja obchodzimy Światowy Dzień Praw Zwierząt. Z tej okazji Fundacja „Mam Kota na Punkcie Psa” wspólnie ze Starą Kablownią, zapraszają w najbliższą sobotę na wydarzenie, które będzie wspierać zwierzaki, ale również zwróci uwagę na problemy, jakie często dotyczą bezbronnych stworzeń.  

Hasło akcji: „kochaj nie porzucaj”, ma na celu podkreślenie, że zwierzę nie jest rzeczą, czuje tak samo jak człowiek, zarówno dobro, ale i zło. Dlatego też ludzie powinni zapewnić zwierzętom odpowiednią ochronę i opiekę, jeśli decydują się na ich posiadanie. Niestety, codzienność to weryfikuje i każdego dnia dowiadujemy się o krzywdach, które są wyrządzane bezbronnym stworzeniom. 

Dlatego w ramach wydarzenia odbędą się m.in.: 

  • kiermasz podarowanych książek na rzecz pomocy chorym zwierzaczkom – podopiecznym Fundacji, 
  • a także warsztaty dla dzieci oraz dorosłych z tworzenia zwierzątek z masy solnej,
  • na dzieci czeka również malowanie buziek,
  • Organizatorzy przygotowali także wspaniałe logowane torby na zakupy, które otrzymają uczestnicy wydarzenia i będą mogli pójść z nimi na zakupy po sklepach w Kablowni.  

Centrum Handlowe Stara Kablownia, wspólnie z Fundacją „Mam Kota na Punkcie Psa”, zapraszają już 25 maja, w godzinach od 12:00 do 18:00. 

Spotkajmy się i bawmy na rzecz naszych ukochanych zwierzaków!