W dniach 11-12 marca czechowicka biblioteka zaprasza serdecznie do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią covid-19, wraca dobrze znana i lubiana formuła, organizowana cyklicznie od 6 lat. Mowa oczywiście o konferencji „Nasz kobiecy świat”. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie ekologia.

11 marca o godz. 17.00 w sali warsztatowej MBP przy ulicy Paderewskiego 3, odbędą się warsztaty  pn. „Guzik z pętelką”. Do udziału w nich zapraszamy małe i duże kobiety. Czekamy na mamy z córkami i babcie z wnuczkami. Podczas zajęć będziemy tworzyć wyjątkową biżuterię z guzików, ale nie tylko…

12 marca o godz. 17.00 z kolei zapraszamy do Centrum Handlowego Stara Kablownia (poziom 0) na wykład pn. „Recykling w modzie, czyli nowe życie naszych ubrań”. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Łyko – projektantka mody i stylistka. Na wykładzie dowiemy się m. in. jak nadać drugie życie naszym ubraniom, a nie tylko kupować coraz więcej i nakręcać spiralę konsumpcjonizmu. Kto z nas nie ma szafy pełnej rzeczy sprzed kilku sezonów? Ciuchów, których nie nosimy, ale wyrzucić żal? A gdyby tak… przerobić, przeszyć zgodnie z aktualnymi trendami albo oddać komuś, kto ich bardziej potrzebuje  i wykorzysta? Serdecznie zapraszamy na spotkanie pełne inspiracji.

Udział w wydarzeniach w ramach konferencji jest bezpłatny. Obowiązują zapisy w Dziale Promocji Biblioteki – telefonicznie: 32 215 30 34 lub mailowo: m.wygoda@mbp.czechowice-dziedzice.pl. Ilość miejsc ograniczona. Nie czekaj i zgłoś swój udział już dziś!