Już jutro, tj. w piątek 5 kwietnia zapraszamy Państwa na unikatowe spotkanie „BEZPIECZNY PIĄTEK NA DĘBOWCU” w Schronisku Dębowiec 520, ⛰ podczas którego Fundacja Pogranicze Bez Barier – Borderland Without Barriers – Bogumił Kanik, działająca na rzecz aktywizacji górskiej osób z niepełnosprawnościami, przekaże schronisku defibrylator do ratowania życia, wraz ze szkoleniem z korzystania z niego, prowadzonym przez ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR.

Spotkanie pod patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego odbędzie się w oprawie muzycznej niewidomych artystów kochających Beskidy 🎤🎤 Daria Barszczyk Music oraz Remigiusz Szuman Muzyk, a zakończy się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. 🔥

Będzie klimatycznie 🥰

PROGRAM:

15.00-19.00 Wyjazd na górę darmową kolejką – Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji

15.30 Mini-koncert Darii Barszczyk i Remigiusza Szumana,

16.30 Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora. Zajęcia poprowadzą ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR, w tym Naczelnik Grupy Marcin Szczurek.

18.00 oficjalne przekazanie defibrylatora przez Fundację Pogranicze Bez Barier do schroniska na Dębowcu.

18.20  pokaz slajdów o tematyce górskiej i historii GOPR przeprowadzony  przez ratownika górskiego seniora Wiesława Miecha

Daria Barszczyk

Daria Barszczyk to niewidoma artystka, która ukończyła śpiew operowy na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz uczestniczka koncertu Debiutów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jej głos otula, a repertuar porywa tłumy. To młoda artystka, która przeprowadzi nas aleją gwiazd do niepowtarzalnych uniesień.

Remigiusz Szuman

to polski gitarzysta, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Jest osobą niewidomą  od pierwszego roku życia. Współpracował m.in. z takimi artystami jak Marek Piekarczyk, Mateusz Pospieszalski, Łukasz Drapała, Robert „Litza” Friedrich czy Maciej Jahnz. Jest liderem zespołów Szumni i Niewidzialność Remigiusza Szumana. Niewidomy rockmen o duszy romantyka pozwoli Wam przystanąć na chwilę, żeby zastanowić się jak to jest, że coś nas zadziwia.